O autorze
Lobbysta europejski czynnie zaangażowany w promowanie idei przemysłów kreatywnych w Polsce oraz polskiej kreatywności Europie.

Hayka – dobra noc

hayka.eu
Spanie na słomie to dla wielu dziś jedno z najprzyjemniejszych wspomnień z wakacji, dla niektórych interesująca perspektywa, a dla innych ekstrawagancja. Małżeństwo designerów ze Szczecina – Gosia i Marcin Dziembaj stworzyli produkt, o wdzięcznej nazwie - Hayka. Pościel imitująca stóg słomy od trzech lat podbija serca miłośników estetycznych doznań. W tym roku Hayka zdobyła dwie nagrody w międzynarodowym festiwalu European Product Design Award.

Nadruk 3D na satynowych poszewkach i prześcieradłach, pozostawia nieodparte wrażenie zatopienia się w stogu siana. Doskonałej jakości nadruk idealnie komponuje się z miękkością satyny, co sprawiło, że pościel ta jest chętnie kupowana w całym kraju i na świecie.

Gosia i Marcin pracowali onegdaj w agencji reklamowej. Jako ludzie kreatywni uświadomili sobie, iż mogą postawić na swoją własną markę. Nie! Sami zaznaczają, iż nie są przykładem pary, która uciekła od korporacji w poszukiwaniu spokojnego życia. Prowadzenie działalności na własny rachunek jest o wiele większym wyzwaniem, wymagającym ogromnego nakładu czasu i energii. Przy tym jednak dającym niewspółmiernie więcej satysfakcji.

Z roku na rok kolejne ich pomysły zdobywały uznanie na całym świecie. Kiedy pościel stała się hitem postanowili dołączyć do niej bonus dla użytkowników. Jeśli przyjrzeć się uważniej słomie Hayki, co jakiś czas wygląda spod niej mysz. Powstała więc mobilna aplikacja, która tę mysz ożywia i pozwala jej wędrować po pościeli.


W swojej ofercie Hayka posiada komplety pościeli z nadrukiem słomy na łóżka pojedyncze i podwójne, ponadto równie zjawiskowe pościele z sianem oraz soczysto zielonym mchem. Wkrótce, jak zapowiadają właściciele, nowe niespodzianki dla miłośników wypraw nadmorskich a kto wie, może nawet kosmicznych.


Choć Hayka jest droższa od przeciętnego kompletu pościeli, trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż jest to produkt wykonany w 100% w Polsce. Idea, materiały, nadruki, żaden z tych elementów nie powstał poza Polską. To dość wymowne w kontekście całej gamy przedmiotów produkowanych w Azji. Tam, dzięki drastycznie niskim kosztom pracy można tworzyć produkty, które są cenowo konkurencyjne. Ilość zamówień na szczeciński produkt, dowodzi, iż gro klientów stawia na jakość.

W tegorocznej edycji European Product Design Award, której uroczysty finał odbył się 12.04 w Brukseli w Parlamencie Europejskim, szczecińska Hayka została uhonorowana dwoma nagrodami: złotą w kategorii tekstylia oraz srebrną w kategorii meble sypialniane i akcesoria.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...